همه چیز در مورد طراحی مطب دندانپزشکی + عکس

مبلمان یک قسمت اساسی از دکوراسیون مطب دندانپزشکی است. یکی دیگر از قسمت های مهم در طراحی دکوراسیون تجاری مرتبط با طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی، طراحی دکوراسیون رادیولوژی، طراحی دکوراسیون مطب چشم پزشکی، طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی، طراحی دکوراسیون مطب پوست و مو و … طراحی مطب دندان پزشکی و کلینیک های درمانی باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود. طراحی این فضا چیزی نیست که بتوان آن را به صورت سلیقه ای اعمال کرد و باید بر طبق اصول و ضوابطی که در معماری داخلی وجود دارد، انجام شود. یک طراح داخلی حرفه ای قبل از آنکه شروع به کار کند با دندان پزشک صحبت کرده و از ایده ای که برای طراحی دارد، سوال می کند. این مطب تخصصی دندانپزشکی دارای یک فضای ساده و مفید می باشد که به مراجعه کنندگان خود خدمات لازم را ارائه می دهد. به نظر شما در دکوراسیون مطب دندانپزشکی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

نورپردازی مطب مانند هر مکان دیگری بسیار اهمیت دارد. بنابراین اگر فضای داخلی مطب کوچک است ممکن است حس ناخوشایند به افراد متنقل کند. طراحی پلان باز به این صورت است که باه جای ایجاد فضاهای کوچک و بستۀ اتاق مانند در مطب میتوان از پلان باز استفاده کرد. به عنوان مثال استفاده از رنگ های قرمز و مشکی برای طراحی داخلی مطب دندانپزشکی اصلا توصیه نمی شوند. حال می گوییم این رنگ یک رنگ عالی برای استفاده در طراحی داخلی مطب می باشد، چرا که رنگ های قرمز و زرد در یک رابطه ی متقابل سردی رنگ مشکی را از بین می برند و از طرفی رنگ مشکی هم از قدرت انرژیک رنگ های زرد و قرمز کاهش می دهد و این چنین می شود که رنگ قهوه ای یک رنگ مطلوبی از ترکیب این سه رنگ به وجود می آید.

دکوراسیون داخلی مطب متخصص زنان

در برخی موارد نیز حتی ممکن است، طراحان بخواهند. از دیگر مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی که در انتخاب مبلمان مناسب کلینیک روانشناسی حائز اهمیت است، نحوه ی چیدمان اصولی آنها می باشد. برای آنکه طراحی داخلی مطب دندانپزشکی در زیباترین و چشم نوازترین شکل ممکن انجام شود، اصولی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، باید رعایت شود. حس مکان به خوبی در فضا مشاهده می شود تا فضاها به شکل بصری در ذهن همه شکل بگیرد و فضا ها از جهت کاربری دچار مشکل نشوند. یک کارشناس تمامی موارد را در کنار یکدیگر قرار می دهد و در نهایت بهترین شکل از نتیجه نهایی کار را طراحی می کند. با پیشرفت علم فروش و جلب رضایتمندی مشتریان تقریبا تمامی عرصه هایی که به نوعی در آن بحث کسب درآمد مطرح است به یده یک بیزنس و بنگاه اقتصادی در آمده و بحش پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیست طراحی مطب و کلینیک پزشکی در حال حاضر از ساخت و معماری یک فضا با قابلیت های فیزیکی مناسب جهت استقرار افراد در مطب دندانپزشکی یا …

طراحی دکوراسیون داخلی مطب دکتر

رنگ خاکستری نیز حالتی آرام و خنثی را ایجاد کرده و احساس قدرت را نمایندگی می کند. از جذاب ترین قسمت های کلینیک سقف این مجموعه محسوب می شود که از بازی حجمی مکعب هایی با استفاده از قطعات گچی و با الگوهای هندسی ایجاد شده از سایه های مختلف رنگ آبی، در هارمونی با سایر قسمت های کلینیک تکرار شده است. گاهی نیز به جای استفاده کردن از یک تابلوی بزرگ، از تابلوهای سه تکه استفاده می کنیم که در این صورت تصویر مدنظرمون، به سه قسمت تقسیم شده و روی سه تابلو قرار می گیرد.

میز پذیرایی خود را به عنوان نقطه کانونی در اتاق انتظار قرار دهید تا مشتری بداند هنگام ورود طراحی داخلی مطب روانپزشکی کجا باید برود. می خواهم مطبم را بازسازی کنم از کجا باید شروع کنم؟ بهتر است صندلی دندانپزشکی مقابل پنجره مطب و یا تابلویی زیبا و تلویزیون قرار بگیرد همچنین می توانید آکواریومی با ماهی های زیبا را در مقابل صندلی دندانپزشکی قرار دهید. در طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی باید بخشی از فضای مطب را به اتاق انتظار و نصب یونیت ها و اتاق کار اختصاص دهید توجه داشته باشید که هر کدام از این فضاها باید بر اساس کاربردی که دارند طراحی شوند.

طراحی داخلی کلینیک پوست و مو

تقسیمبندی مناسب مطب میتواند در رفت و آمد بیماران و همچنین کارکنان تاثیر بسیار خوبی داشته باشد. اما آنچه جا دارد که درباره آن سخن بگوییم، رنگ مناسب برای مطب و فضاهای درمانی می باشد. به این دلیل که مطب دندانپزشکی محیطی است که افراد در سنین مختلف وارد این بخش میشوند. مورد بعدی، در مورد هزینه های اجرایی است، هزینه هایی که می توان آن ها را با دقت و حساسیت بیشتری در انتخاب نوع و تعدد متریال ها، استفاده از طرح های استاندارد و مناسب آن فضا به حداقل رساند و از این لحاظ کاملا به نفع کارفرما عمل کرد و رضایت وی را تامین نمود.

دکوراسیون داخلی مطب زیبایی

اگر میخواهید به طراحی داخلی کلینیک پوست و مو بپردازید بهتر است به یک شرکت بسیار معتبر در این زمینه اعتماد کنید ، شرکت طرح و طب توانسته در چند سال اخیر در زمینه طراحی کلینیک و دکوراسیون مطب فعالیتهای زیادی را انجام بدهد ، همچنین نمیتوان فعالیتهای ماهرانه این شرکت را نادیده گرفت برای اینکه بخواهید یک دیزاین بسیار شیک و مدرن برای مطب و کلینیک پوست و مو داشته باشید باید به تمامی فضاها دقت کنید و اینکه بدانید کیفیت فضای داخلی تاثیر مستقیم بر ذهن بیمار دارد.

دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

طراحی داخلی مطب به این دلیل پراهمیت است که میتواند فکر بیماران مراجعه کننده را از دلهره و ترس به دور نگه دارد. و چرا پزشکان و صاحبان کلینیک پزشکی تا این حد هزینه میکنند! اخیرا صاحبان مراکز درمانی به این موضوع پی بردهاند که ظاهر و فضای استقبال آنها تاثیر قابل توجهی بر روان و اعتماد بیماران دارد. به همین دلیل است که هرگز روانشناسان از نقش و تاثیرات روانی رنگ ها بر روی ناخودآگاه انسان ها غافل نبوده اند و به طور کاملا حرفه ای از آنها در طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک روانشناسی خود بهره برده اند.

طراح داخلی مطب دندانپزشکی

به گفته ی معمار چالش اصلی طراحی این پروژه مطب دندانپزشکی تفکیک کامل فضایی با توجه به عملکرد و کاربری فضاها در متراژ پایین بوده است. برای این که مطب دندانپزشکی جلوه مدرنی داشته باشد می توان در کنار مبلمان از وسایلی مانند قفسه ها و انواع شلف ها استفاده کرد. برای اینکه حس بهره وری و زندگی را در بین این دسته از مراجعه کنندگان ایجاد کنیم استفاده از رنگ زرد در طراحی دکوراسیون بسیار تاثیر گذار خواهد بود. بژ: رنگ های خنثی مانند بژ وقتی با دیگر رنگ های آرامش بخش ترکیب می شوند، اتمسفری خوشایند را ایجاد می کنند. به همین دلیل بهترین رنگ ها برای ترکیب شدن و استفاده در طراحی دکوراسیون فضای درمانی رنگ های روشن ، ملایم و خنثی می باشند .

طراحي داخلي كلينيك دندانپزشكي

با توجه به این که ممکن است بیماران زمان زیادی را در اتاق انتظار سپری کنند، مبلمان و صندلی باید از راحتی کافی برخوردار باشد. برای کلینیک های دندان، کاهش این ترس نه تنها کیفیت مراقبت را به همراه دارد بلکه از ویژگی های اصلی است که می تواند عملکرد فضا را گسترش داده و کلینیک را منحصر و متفاوت سازد که این موضوع چیزی است که در این دندانپزشکی، واقع در Ferrol، اسپانیا، درک شده و مورد توجه قرار گرفته است. هدف از طراحی مطب دندان پزشکی ایجاد یک فضای مناسب برای بیماران است تا خدمات دندانپزشکی را در کیفیت مناسبی دریافت کنند. برای اینکه در محیط مطب دندانپزشکی طراحی موفقی داشته باشید باید در زمینه علم رنگ شناسی و طراحی نورپردازی و چیدمان صحیح وسایل مورد نیاز در فضای مطب اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید دکوراسیونی شیک و کاربردی را برای مطب دندان پزشکی طراحی کنید.

گروه معماری و دکوراسیون داخلی طرح و طب با بیش از 8 سال سابقه اجرایی توانسته ضوابط و شرایط کلینیک های زیبایی را به خوبی رعایت کنه و یکی از مزیت های رقابتی آن به شمار می آید. پس در دکور مطب زیبایی بهتر است از رنگ هایی مانند زرد یا بنفش استفاده کنیم. یشنهاد دیگری که در رابطه با درب مطب میتوان داد، استفاده از دربهای اتوماتیک است که بدون استفاده از دست به راحتی ورود و خروج مراجعهکنندگان صورت گیرد. کاربرد درب اتوماتیک در مطب دندان پزشکی بسیار می باشد.

دکوراسیون داخلی مطب دکتر مطب بصورت مدرن و خلاقانه طراحی شده که بتوان با جابجایی عناصر موجود در فضا چیدمان های متفاوتی را ایجاد کرد. به عنوان مثال اگر دوست دارید که طراحی مطب دندان پزشکی شما مدرن به نظر برسد، بهتر است به سراغ طراحی و دکوراسیون مدرن بروید. در بحث تخصصی طراحی فضاهای پزشکی یکی از بیشترین تقاضا ها مربوط به طراحی داخلی مطب دندانپزشکی است که با پیشرفت امکانات روز به روز خدمات ارائه شده در این بخش متنوع تر شده و متعاقب آن تعداد مراجعه کنندگان نیز فزونی میابد طراحی مطب دندانپزشکی به واسطه حضور دستگاه های مخصوص مثل یونیت های دندانپزشکی، اتاق عکسبرداری و جراحی و..

طراحی داخلی مطب پزشک

داشتن پنجرههای بزرگ و استفاده از نور طبیعی و مناظر خارج از مطب عنصر بسیار خوبی برای مطب دندانپزشکی است . اگر منبع اصلی نور در مطب دندانپزشکی ، چراغ های فلورسنت است بهتر است چند لامپ با نور گرم به آن ها اضافه کنید تا فضای مطب جذاب تر شود. اما به طور کل مطب شامل همین فضاها می باشد. اما اگر نتوان آنها را اجرا کرد، باید دلایل منطقی برای کارفرما آورده شود تا تصور نکند که طراح به نظر او هیچ احترامی نمیگذارد. برخی از تركیبات و سایه های زرد می توانند فرد را از نظر ذهنی تحریك كرده و خالقیت او را افزایش دهند، اما از طرفی برخی از تركیب های زرد نیز وجود دارند كه ممكن است سبب ایجاد ترس، وحشت، اضطراب، و نگرانی شوند.

طراحی داخلی مطب زنان زایمان

متریالی که برای ساخت یک مطب دندانپزشکی استفاده میشود نقش مهمی در کیفیت و زیبایی آن دارد. طراحی داخلی مطب پزشکان با آثار هنری زیبا، تصاویر، رنگ های آرامش بخش و مبلمان راحت می تواند به ایجاد آرامش در بیماران کمک کند. اگر شما مسئول دکوراسیون و چیدمان مطب پزشکان هستید یا اگر به دنبال ایدههای خلاقانه، مؤثر و طراحی داخلی با قیمت معقول و مناسب هستید، در اینجا هفت راهنمایی فوقالعاده و موثر به شما ارائه میشود که میتواند به شما در ایجاد یک طوفان ذهنی و فکر بکر و در نهایت، آغاز یک روند طراحی منحصر به فرد پزشکی کمک کند. استفاده از گل و گیاه در مطب نیز می تواند تاثیرات روحی و روانی خوبی از خود به جای بگذارد و جدای از ایجاد یک محیط پاکیزه برای نفس کشیدن، می تواند در تزریق آرامش به بیماران نیز کمک فراوانی کند.

برای اینکه یک مطب دندان پزشکی در شرایط ایدهآل قرار بگیرد بهتر است که طراحی متناسب با کاربری آن مطب ارائه شود تا به این طریق بیمار احساس راحتی بیشتری داشته باشد و از هرگونه تنش جلوگیری شود. همچنین از دیگر مواردی که برای این بخش باید در نظر گرفته شود این است که میز منشی و به طور کلی فضایی که برای منشی مطب در نظر گرفته میشود باید به نحوی باشد که فضای کافی برای دیگر پرسنل مطب را هم داشته باشد. باید فضای کافی برای ایستادن چندین بیمار در اطراف میز منشی وجود داشته باشد. کلینیک با متراژ ۹۹ متر مربع همانطور که توسط معمارگفته شده گفت و گویی دو طرفه بین کلینیک و فضای اطراف آن است به عبارت دیگر، دندانپزشکی با موضوع شفافیت فضایی ساخته شده و هدف آن بهبود و ارتقاء زندگی و سلامت عمومی است.