کارخانه اتاق فرار ️طراحی و ساخت اتاق فرار | allescape

مهم‌ترین چیزی که به‌محض شروع توجه شما را به خودش جلب می‌کند، فضای بسیار نوستالژی با وسایل و موسیقی خاص این محیط است که مانند سفر در زمان است و شما را به دهه چهل تهران و خاطرات آن می‌برد. تمامی نکات ذکرشده برای تاسیس اتاق‌های فرار لازم است و با رعایت قوانین فوق شما می‌توانید مجوز تاسیس یک اتاق فرار جذاب را داشته باشید. با توجه به نوسانات بازار ایران و متغیر بودن قیمت‌ها مبلغ دقیقی برای این بازی وجود ندارد، همچنین بسته به نوع ژانر و سناریو و طراحی نیز می‌تواند قیمت آن تغییر کند. در بسیاری از اتاق فرارها، شما را در یک مکان کوچک قرار می‌دهند. به همین دلیل اگر از فضاهای تنگ و کوچک هراس دارید، در این بازی شرکت نکنید. اتاق فرار کوروششما باید به صورت تیمی عمل کنید و هر کس به دنبال یک سرنخ برود.

اتاق فرار توهم

کارخانه اتاق فرار ️طراحی و ساخت اتاق فرار | allescape

از مهمترین این مهارت ها می توان به کار گروهی ، مدیریت زمان و همچنین حضور ذهن نیز اشاره کرد. دیگر مهارت ها و چالش هایی که اصولا در اتاق های فرار با آن روبرو می شوید ، بازی ریاضی ، اطلاعات عمومی ، بازی با نور و سایه و دیگر حس های پنج گانه ی شماست. در خیلی از موارد بخصوص در زمینه ی اطلاعات عمومی ، حتی اگر شما از آن اطلاع نداشته باشید ، در بازی با وجود روش های کمکی متنوع می توانید کماکان به بازی خود ادامه داده و در مسیر بازی پیش بروید. باید دقت داشت در یک اسکیپ روم همواره تلاش می شود مهارت های شما هرچه بیشتر و متنوع تر در عین حفظ سرگرمی به چالش کشیده شود و همچنین حتماً در طرح معماها ، داستان و یا پاسخ سؤالات ، جنبه ی آموزشی اتاق فرار نیز حفظ شود.

اتاق فرار در اصفهان

برخی از اتاق‌های این هتل گاز سمی وجود دارد که افراد را اتاق فرار کارخانه می‌کشد. برخی دیگر از اقامت‌کنندگان نیز توسط مالک هتل تا حد مرگ شکنجه خواهند شد. در این اتاق شما شاهد روایتی واقعی از سال ۱۹۶۲ خواهید بود. موشک‌های هسته‌ای کوبا و آمریکا آماده شلیک‌اند، شما و تیمتان به اتاق جنگ راه پیدا کرده‌اید و سربازهای دشمن در حال تلاش برای ورود به اتاق‌اند.

  • اتاق فرارهای تهران، کرج، اصفهان، مشهد و … دارای عناصر و المان‌های خاصی هستند که هرکدام را از دیگری متمایز می‌کند.
  • اما اگر قصد ورود به یک بازار رقابتی که تعداد اتاق فرار در آن زیاد است مانند شهرهای تهران و شیراز را دارید، کار شما سخت‌تر است.
  • اما مسئله حائز اهمیت آن است که نباید اتاق فرار را فقط به شکل یک کسب‌وکار صرف جهت درآمدزایی ببینیم، چون واقعاً این‌طور نیست.
  • فیلم هایی هستن که به خاطر این که حس گذار از دنیای واقعی به دنیای تخیل رو ترسیم می کنن، بیشتر شبیه خواب و رویا هستن.
  • برخی معتقد‌ند که مسابقه‌ای در سال ۱۳۷۴ شمسی در ایران پخش می‌شد که نمونه‌ی ابتدایی از اتاق فرار به شمار می‌آید.
اولین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی در شهر سیلیکون ولی اتاق فرار توسط این دانشجوی ژاپنی طراحی و عملی شد. البته بازی کلبه وحشت و روانی تنها برای افراد بالای ۱۸ سال مجاز است. البته اگر والدین در کنار آنها باشند، تا ۱۶ سال نیز می‌توانند در این بازی شرکت کنند. اگر در حین بازی خسته شدید و خواستید آن را ترک کنید، باید با اپراتور تماس بگیرید. حتی گاهی ممکن است در حین روند بازی مشکلی برای طراحی صحنه به وجود بیاید.

مجموعه شانس فرار

مجموعه اتاق فرار گریت اسکیپ، کار خود را با اتاق فرار ترسناک و متافیزیکی گرمابه آغاز کرد. این مجموعه دارای چندین اتاق فرار مختلف است که گرمابه، رزیدنت اویل، ملاقات و … از معروف‌ترین آن‌ها هستند. باغ کتاب تهران یک مجموعه بزرگ فرهنگی تفریحی است که بخش‌های مختلفی دارد. یکی از بخش‌های این مجموعه، اتاق فرار است که توسط گروه مایندرو طراحی و اجرا می‌شود. مجموعه اتاق فرار باغ تهران دارای دو اتاق نفرین فرعون و بیگانه است که هر دو در ژانر ترسناک و معمایی هستند.