ماوس کامپیوتر

سیم دار، بی سیم، اپتیکال، لیزری، توپی‌، ارگونومیک و گیمینگ انواع این دستگاه هستند. با وجود اینکه اکثر ماوس‌های نوری و لیزری نیازی به زیرماوسی ندارند، برخی از کاربران برای راحتی بیشتر یا لرزش کمتر اشاره‌گر، از زیرماوسی استفاده می‌کنند. برخی ماوس‌های لیزری و نوری معمولاً با سطوح شفاف یا بازتابنده مشکل دارند.

  • این ماوس در سطوح تنگ یا ناهموار (مانند کاناپه) نیز عالی است.
  • برای ساخت ماوس کامپیوتر از حسگر هایی استفاده شده است تا رایانه بتواند حرکت و کلیک mouseرا تشخیص دهد و اطلاعات وارد شده را تشخیص دهد.
  • علاوه بر آن که موس میتواند حرکات افقی و عمودی را تشخیص
    دهد بر روی آن دو تا کلید کار گذاشته شده است.
  • ماوس یکی از اجزاء مهم در هر کامپیوتری بوده که امروزه بدون صدا طراحی و تولید شده اند.
  • بعلاوه، نه تنها دقت و حساسیت بالاتری دارند، بلکه به تمیزکاری منظم نیز نیاز ندارند.

خرسندیم که گامی هر چند کوچک در راستای بهبود شفافیت و ساماندهی بازار، برداشته ایم. در این راه با حمایت شما، همواره به دنبال پیشرفت خواهیم بود. روش دیگری که می توانید از آن در این زمینه استفاده کنید، این است که درایور موس را حذف نصب کنید و مجددا آنرا نصب کنید.

تصور کنید که می‌توانید نشانگر خود را کنترل کنید مانند اینکه در حال بازی هستید. ماوس جوی استیک فرم مشابه دستگاه کنترلی است که در کنسول‌های بازی مشاهده می‌کنید. از انگشت شست برای کلیک کردن و از کف دست خود برای مانور یک چوب استفاده می‌کنید. این موس‌ها اغلب دارای چندین دکمه هستند که می‌توانند برای اهداف بازی برنامه ریزی شوند. آن‌ها محکم هستند و برای استفاده طولانی مدت ساخته شده اند.

کاربرد و مزیت موس لیزری یا نوری بسیار بیشتر از ماوس بلوتوثی است و دلیل آن کیفیت بالاتر و سرعت و دقت بیشتر آن است. ماوس‌های گیمینگ به‌طور خاص برای استفاده در بازی‌های رایانه‌ای طراحی شده‌اند. ماوس‌های گیمینگ معمولاً مجموعه وسیع‌تری از کنترل‌ها و دکمه‌ها را به کار می‌گیرند و دارای طرحی متفاوت از ماوس‌های معمولی هستند.

ماوس بی سیم سادیتا مدل SM-R401 OWL

طرز کار ماوس بی سیم به این صورت است که روی آن فرستنده و گیرنده ای نصب شده است و از طریق این فرستنده و گیرنده طلاعات به کامپیوتر ارسال و دریافت میشود. زمانی اشاره‌گر ماوس در صفحه نمایش رایانه ناپدید می‌شود که سامانه درحال خاموش شدن یا روشن شدن باشد. همچنین در برخی از نرم‌افزارها و بازی‌های رایانه‌ای اشاره‌گر ممکن است به شکلی متناسب با سبک مربوطه تغییر کند. در برخی از ماوس‌های برند لاجیتک، قابلیت اپتیک نامرئی Invisible Optic وجود دارد. دلیل این امر استفاده از نور با فرکانسی خارج از محدوده فرکانس قابل رؤیت توسط چشم انسان است.

ماوس‌های گیمینگ

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار