آشنایی با انواع تجهیزات شبکه و سرور تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه ماهان-امن باش

روترها با ترسیم مسیری از دستگاه‌های شبکه بهم پیوسته با استفاده از توپولوژی‌های مختلف شبکه، به انتقال بسته‌ها به مقصد خود کمک می‌کنند. روترها دستگاه‌های هوشمندی هستند و اطلاعات مربوط به شبکه‌هایی را که به آنها متصل هستند، ذخیره می‌کنند. اکثر روترها را می‌توان پیکربندی کرد تا به عنوان فایروال‌های فیلتر کننده بسته عمل کنند و از لیست‌های کنترل دسترسی استفاده کنند. روترها، همراه با واحد خدمات کانال / واحد خدمات داده (CSU / DSU)، همچنین برای ترجمه از قاب‌بندی LAN به قاب‌بندی WAN استفاده می‌شوند.

آشنایی با انواع تجهیزات شبکه و سرور تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه ماهان-امن باش در صورتی که قصد دارید با بهترین مرکز فروش تجهیزات شبکه آشنا شوید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید. در این مقاله همچنین در خصوص قیمت تجهیزات شبکه و بهترین روش برای دریافت لیست قیمت تجهیزات شبکه را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. قیمت تجهیزات شبکه به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد از جمله مهم ترین آن ها فعال و یا غیر فعال بودن تجهیزات می باشد و این که چه نقشی را در راه اندازی شبکه ایفا می کند. در بحث بررسی فیبر نوری باید به جزئیات هر یک از اجزای تشکیل دهنده این تجهیزات شبکه بپردازیم که ما برای سهولت کار این اجزا را به سه بخش عمده تقسیم بندی کرده ایم هسته ، بافته رویه و روکش. از پرینت سرور برای به اشتراک گذاری یک پرینتر بدون نیاز به یک کامپیوتر استفاده می شود به این صورت که پرینتر را به پرینت سرور متصل کرده و پرینت سرور نیز باید به سوئیچ موجود در شبکه متصل باشد.

استفاده از شبکه موجب استفاده از منابع مشترک اعم از اطلاعات، سخت افزار و نرم افزار می شود. داده های ارسالی در توسط شرکت ارائه دهنده اینترنت قابل اجرا روی گجت های ما نیستند. وظیفه این وسیله تبدیل داده های به نوعی است که در گجت ها قابل استفاده باشند.

این روزها همه از اینترنت استفاده می‌کنند و یکی از بهترین راه‌ها برای متصل شدن به اینترنت استفاده از مودم ADSL است. مودم، داده‌های مرتبط با اتصال را به وسیله کابل تلفن دریافت می‌کند و بعد از تطبیق آن‌ها بستر اینترنت را فراهم می‌نماید. برای این که محل کابل‌کشی‌ها شلوغ نشود از ترانک استفاده می‌شود.

  • پچ پنل ها جهت مدیریت کابل های شبکه مورد استفاده قرار می گیرند.
  • هاب یک دستگاه که سگمنت های اترنت چندگانه را به یکدیگر متصل می کند و موجب فعالیت مستقل آنها می شود.
  • Peer-To-Peerمنظور از Peer-To-Peer این است که هر کاربر می‌تواند فایل‌ها را با دیگران بدون نیاز به سرور به اشتراک بگذارد.
  • هر کدام از این تجهیزات، وظیفه ای خاص را بر عهده دارند و در مجموع یک شبکه را تشکیل می دهند.
  • از سوکت RJ45 برای تجهیز کابل برای اتصال به قطعات استفاده می شود.
  • IP یا همان Internet Protocol یک آدرس اینترنتی است که آدرس هر سیستم را در شبکه مشخص می کند.

از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه، کارت شبکه می باشد که در دسته ی تجهیزات فعال قرار داده می شود. برای اتصال یک کامپیوتر به شبکه ی اینترنتی چه از نوع سرویس دهنده چه از نوع سرویس گیرنده باید دارای کارت شبکه باشد. هر شبکه ای دارای یک محیط انتقال است که اطلاعات با استفاده از آن انتقال پیدا می کنند که در چنین حالتی کارت شبک هر کامپیوتری را در سطح شبکه به محیط انتقال اتصال می دهد.

دستگاه ضبط کننده صدا

در نهایت طراحی زیرساخت شبکه، ملزم به رعایت استانداردهای لازم است. بنابراین، تمامی شرایط محیطی باید به طور کامل مورد سنجش قرار گیرد. سوئیچ ها انواع گوناگونی دارند و شما باید بعد از بررسی های لازم، سوئیچ مورد نظر خود را خریداری نمائید.

ماژول فیبر نوری میکروتیک S-RJ01

مودم ها به دو دسته کلی مودم معمولی و مودم ای دی اس ال تقسیم می شوند. همچنین به عنوان تکرار کننده عمل می‌کند زیرا سیگنال‌هایی را که پس از طی مسافت‌های طولانی از طریق کابل‌های اتصال خراب می‌شوند، تقویت می‌کند. هاب، ساده‌ترین در خانواده تجهیزات شبکه یا تجهیزات فیبر نوری جهت اجرای فیبر نوری است زیرا اجزای LAN را با پروتکل‌های یکسان متصل می‌کند. Peer-To-Peerمنظور از Peer-To-Peer این است که هر کاربر می‌تواند فایل‌ها را با دیگران بدون نیاز به سرور به اشتراک بگذارد. در ساده‌ترین شکل، شبکه peer-to-peer هنگامی ایجاد می‌شود که دو یا چند رایانه شخصی به هم متصل شده و منابع را بدون عبور از یک رایانه جداگانه از سرور به اشتراک بگذارند. چند کامپیوتر برای انتقال پرونده‌ها از طریق Universal Serial Bus متصل می‌شوند.

تجهیزات شبکه کامپیوتری همان طور که پیش تر هم گفتیم، شامل تمام ابزار های مورد نیاز برای ایجاد شبکه ها، نگهداری و تعمیرات آن ها می شود. شرکت‌‌های سیسکو، میکروتیک، تی پی لینک و شرکت دی-لینک جزو شناخته شده‌ترین کمپانی‌های تولید تجهیزات شبکه‌های کامپیوتری و مخابراتی به شمار می‌ روند. شاید دستگاه حضور و غیاب که تحت شبکه قرار دارد را هم بتوان جزو تجهیزات شبکه در نظر گرفت. هر اندازه که شبکه مورد نظر شما بزرگ‌تر و پیچیده‌تر باشد، به تجهیزات و ابزار بیش‌تر و کارآمدتری نیاز خواهید داشت. در صورت داشتن هر گونه سوال در رابطه با هر وسیله می‌توانید در قسمت نظرات وب سایت سوال خود را مطرح کنید. همانطور که در خدمات شبکه ترازنت خواندید، برای راه‌اندازی یک شبکه مناسب و کارآمد به ابزار و تجهیزات مناسب شبکه احتیاج خواهید داشت.

هر جایی که نیاز باشد خروجی‌هایی برای برق، تلفن، شبکه و غیره می‌توان ایجاد نمود. هنگامی ترانک را به کار می‌برند که نتوان دیوارها را برای نصب کلید و پریز اضافی خراب کنند. قطعه‌ای به صورت مستطیل است.پچ پنل میان نقاط انتهایی کابل‌های شبکه و تجهیزات آن قرار می‌گیرد تا دیگر کابل‌ها به صورت مستقیم به تجهیزات وصل فروشگاه لوازم دیجیتال امن باش نشوند.